Európa

Čo vidieť v Lisabone?

Žila som v Lisabone už takmer pol roka a každý deň ma prekvapila. Na začiatku bolo pre mňa ťažké pochopiť toto mesto a vidieť jeho krásu, ale nakoniec sa to podarilo a mám túto krásu pre vás, zhromaždené na troch cestách po meste. Sprievodca vám nielen povie, čo v Lisabone vidí, ale aj ako cítiť jeho jedinečnú atmosféru. Bavte sa!

Kde (podľa môjho názoru) stojí za to žiť v Lisabone?
Podľa môjho názoru je centrum Lisabonu veľmi lacné pre ubytovanie, lacné hotely majú veľmi nízku kvalitu. Bol by som býval v Belem a dochádzam, alebo by som bol niekde na ceste medzi mestom a Belom. Prípadne, ak to musíte, navrhujem Santo Antonio, Campo Pequeno. Toto je subjektívny názor;)

Počasie v Lisabone
V Portugalsku je všeobecne chladnejšia ako v Španielsku alebo Taliansku. Lisabon nie je priamo na mori, ale je vystavený humoru "veľkej vody", kúpanie je príjemné len od polovice júna do septembra. V Lisabone je pomerne veľa zakalených a chladných dní, najmä večer by ste si mali pamätať na teplý kryt. Ale nikdy nie je tam veľmi chladno, nikto nepočul o snehu; keď je v Poľsku zima, Lisabon je príjemný a jemný.

Docela veľa o počasí, ktoré som tu napísal, v príspevku o balení do Portugalska.

Presťahovanie sa okolo Lisabonu
Zabalte nejaké slušné topánky! Lisabon je na vysokých kopcoch a prechádzky okolo nich môžu objať turistov, potrebujete pre toto mesto dobré podmienky. Neodporúčam, samozrejme, ľuďom s malými deťmi v kočíku v Lisabone, ale turné bude trápenie. Rád by som radšej navrhol malé mesto pri oceáne, v blízkosti Lisabonu + niekoľko krátkych výletov do mesta.

Napísal som tu rozsiahle informácie o podrobnostiach pohybu Lisabonu, verejnej dopravy atď.

Jedlo v Lisabone
Odporúčané krčmy v Lisabone už vytvorili dve veľké príspevky (v ktorých sa tiež veľa dozviete o portugalských potravinách a pravidlách v reštauráciách), označil som aj odporúčané miesta na mape v sprievodcovi nižšie.

Čo vidíte v LISABONS
Začnime s jednou vecou: Lisabon nie je "vyhliadkou". Mestá často chodia s pripraveným zoznamom miest a pamiatok označených na mape. V Lisabone to nebude fungovať a dokončovaním pamätných pamiatok po jednom budete veľmi sklamaní, preto žiadna atrakcia na nasledujúcich trasách nie je v žiadnom prípade záväzná. Po Lisabone chodí, chodí a putuje. Wazi odvážne v uličkách, sedí v krčme, kde nehovoria po anglicky, hľadajú "svoje" ulice, parky, lavičky. To je Lisabon, ktorý sa vám páči, ďalšiu dovolenku na stránkach sprievodcov a múzejných regálov. Ideme!

Trasa: Lisabon
Začíname s "klasikou", to znamená Praça do Comércio. Kedysi tu bol portugalský kráľovský palác, ktorý bol úplne zničený pri zemetrasení v roku 1755. Pri prechádzke okolo Lisabonu si túto tragickú udalosť často zapamätáme, pretože výrazne ovplyvnilo celé mesto. Uprostred Praça do Comércio stojí pomník kráľa Józefa I., práve v jeho deň sa konal zemetrasenie.

Poďme sa pozrieť okolo námestia, pod arkádami budov, pozdĺž rieky. Potom prejdime pod veľký triumfálny oblúk na vrchole Praca do Comercio na ulici Rua Augusta. Ako by ste mohli vstúpiť na vrchol tohto oblúka!

Rua Augusta a Rossio námestia je samotné centrum mesta, kde sa nachádza mnoho kaviarní, obchodov a ďalších vecí, ktoré sú predmetom záujmu turistov, keď odbočíme doprava za oblúkom vpravo, pretože dnes existujú plány na Alfama! A keď sa narodil Svätý Antonín v tejto štvrti, je to naša cirkev, ktorá je najprv usmerňovaná. Anthony je svätý patrón Portugalska ženatý, takže každý rok v deň jeho smrti, Trinásteho júla sa konala v kostole i masovej svadby, pretože to prináša šťastie, aby mladé páry. V tej dobe v Alfame je tiež veľká slávnosť na počesť Antoni, je to potrebné vidieť! V prípade, že sezóna je iný, je to stojí za vyskúšanie Lisabonskej tradíciu: predná časť kostola je socha svätého Antona, hodiť mincí knihu, ktorú drží, a ak sa nám podarí - máme šťastie v láske.

Za kostolom Antoni stojí Lisabonská katedrála Sé, postavená na mieste staršej ... mešity. Portugalsko až do 13. storočia obsadili mori a doteraz môžeme nájsť dosť stopy ich aktivít. V blízkosti katedrály sa nachádza malebná žltá električka číslo 28 - je to pokojné, príde čas...