Afrika

Kapské Mesto: 7 dôvodov, prečo by ste mali ísť

Zamiloval som sa do tohto miesta. Znie to trochu vznešené, ale naozaj, ak máte radi nádherné výhľady, víno, steaky, more a hory, bude to potešené. Neviem, kto by bol s týmto miestom sklamaný a je to asi najlepšie svedectvo a odporúčanie ísť tam. Ak vám tieto slová ešte nepomohli, pridám 7 argumentov a niekoľko fotiek, ktoré dúfam, že sa vám to zmení.

7 dôvodov, prečo by ste mali ísť do Kapského Mesta:

1. Jedlo.
V skutočnosti by ste sa mohli zastaviť v tomto bode - pokiaľ ide o dôvody, prečo odporúčam ísť tam. Ak máte radi morské plody alebo steaky, rebrá sa odvážim povedať, že neexistuje lepšie miesto, kde by ste mohli jesť takéto chutné jedlá za tak nízke ceny. Kapské mesto ponúka úžasnú úroveň reštaurácií.

Miesta, ktoré som mal možnosť navštíviť a odporúčam s celým mojím srdcom:

Saveur, Simon's Town, veľmi pekná reštaurácia s vynikajúcou obsluhou. Špecializujú sa na morské plody a podobne ako väčšina reštaurácií na steakoch a rebrách. Nachádza sa v tom istom meste, kde sa nachádza pláž s tučniakmi - takže môžete kombinovať jeden s druhým.

2. Pláže.
Máte radi vodné športy - potápanie, surfovanie? Toto Kapské mesto je tiež vytvorené pre vás. Je to jedno z mála miest na svete, kde sa môžete ponoriť do klietky a obdivovať biele žraloky.

3. Chapman's Peak Drive.
Pohyblivá cesta, ktorá je splatná 40 ZAR - 2,5 Euro. Ponúka skvelé výhľady, okrem iného, ​​na spomenutých plážach pláže Noordhoek. Na začiatku je Hout Bay - záliv, v ktorom sme stretli delfínov.

5. Vína.
Pokiaľ ide o mňa, je to pravdepodobne jedno z najväčších prekvapení - kvalita miestnych vín a ich výber je neuveriteľný. Celkovo predtým než som prišiel do Južnej Afriky, nepil som dobré víno z tejto krajiny - ale viem prečo. Existujú dva dôvody, prečo to bolo. Prvým je cena - na mieste v Kapskom Meste za fľašu dobrého vína musíte zaplatiť 3 Euro - to znie smiešne, avšak to isté víno, keď je dovezené nám stojí 10 - 20 Euro. V zásade môžu byť zahrnuté do drahšieho polica, v ktorom súťažia, najmä vína z Európy, robia svoju prácu a takmer nikto nevyberá vína z Južnej Afriky. Druhým problémom je dostupnosť vína - vinohrady v regióne Kapského Mesta sú relatívne mladé, vo veku od 6 do 15 rokov. Potenciál na výrobu vína, najmä na menších vinohradoch, dokonca ani neumožňuje vyvážať - väčšina predáva priamo na mieste. Stretli sme sa iba s dvoma vinohrami, ktorých vína sa môžeme stretnúť v Európe. Preto, ak idete do Kapského Mesta, prineste s vami väčší kufor. V niektorých vinohradoch môžeme objednať vína s dodávkou doma - podľa môjho názoru je to dobré riešenie. Fľaša nádherného červeného vína s balíkom stojí 15 eur - veľa? podľa môjho názoru nie - hlavne pri pohľade na jeho kvalitu. Je ťažké porovnať tieto vína s tými, ktoré môžeme stretnúť s nami v internetových obchodoch. To je dôvod, prečo vinári majú takú túžbu robiť degustácie vína. Vyzerá to skôr či menej, zaplatíme 2-3 eur za príležitosť vyskúšať 3-7 druhy vína vyrobené v danej vinici. Navyše niektoré z nich ponúkajú predjedlá v podobe jedla (syr, šunka a iné) alebo majú vlastné reštaurácie (ako Tokara uvedené vyššie) a dokonca aj penzióny.

6. Atrakcie.
Cape Point - park, do ktorého je vstup zaplatený. Existuje niekoľko trás, ktoré môžeme prísť pozdĺž pobrežia. Musíte zasiahnuť s dobrým počasím - sú dni s 0 viditeľnosťou, ale pred vstupom do služby dámy informujú o počasí.

7. Ubytovanie.
Kapské mesto ponúka veľký výber reťazových a súkromných hotelov a domov, napríklad na letisku Airbnb. Spali sme 2 noci v NH Cape Town Lord Charles, môžem bezpečne odporučiť tento hotel. Veľmi dobré raňajky, priestranné izby a intimný bazén. Avšak na ďalšie 3 noci sme sa rozhodli prenajať si dom na Airbnb - čo by som vám chcel odporučiť, najmä ak cestujete 3 alebo viacerými ľuďmi.