Ázie

Singapur Malá krajina, skvelé mesto, je veľkým úspechom

Kultúrne, ekonomické a politické, Ázia je na vzostupe. Predstaviť a pochopiť, prečo dvadsiateho prvého storočia bude storočím tejto nesmierne rozmanité kontinentu, možno budete chcieť ísť do Singapuru, malé mesto-štát, ktorého úspech zastrašuje každého cestovateľa.

Rovnako ako pred stáročiami v Londýne, a v posledných desaťročiach v New Yorku, ktorý dnes slúžil ako intelektuálnych a kultúrnych centier devätnásteho a dvadsiateho storočia svete západnej civilizácie, tak i Singapore Zdá sa, že hrá podobnú úlohu v procese prebiehajúceho renesancii Ázii.

Ázia je neuveriteľný mix kultúrneho a neuveriteľne rozmanité kontinente, kde žijú vedľa seba, veľké a staré, a veľmi odlišné, napriek tomu majú veľa styčných bodov, civilizáciami, medzi ktorými nájdeme ako je indickej, čínskej, moslimskej a západnej, ktoré prenikli ov kontinent v dobe vašej belle-epoque. Avšak v celej Ázii existuje jedno zreteľné miesto, kde tieto civilizácie koexistujú vedľa seba harmonicky a priateľsky.

75 percent singapurčanov je čínskych, 15 percent je moslimských malajzií, 7 percent je hinduistami a 3 percentá zostávajú. Okrem toho v živote tejto ázijskej metropoly takmer 1,5 milióna cudzincov, odborníci z rôznych profesií, ktorí sú bohatí v tomto centrum obchodu a podnikania, realizovať svoje sny o prosperujúce a zaujímavou formou života.

Od koloniálneho prístavu k ázijskému tigru. História Singapuru

Koloniálne dedičstvo jedného z najväčších nákupných prístavov v Ázii sa v súčasnosti premieta do Singapuru. Úspech jedného z najmladších krajín na svete, spočíva v jeho postavení - ležiace na hlavnom ťahu námorného obchodu medzi Indiou a Čínou, Singapur, port založený vizionárskych Sir Thomas Stamford Raffles, rýchlo položil základy súčasného úspechu tohto miesta. Kým počiatočné Raffles zasadil semienko úspechu, to krásne hýčkať raj Eden, ktorý sa zdá byť mestom, dnes je kvôli mať premiéru nový nezávislý štát - Lee Kuan Yew'a.

Hoci dnes symbolom mesta je lev, ktorý nielen vypľuť z úst vody v centre mesta, ale aj členom jej názvu (Singa znamená Malajská bol lev, pura mesto), to je viac tiger hodí porovnanie zvierat, pokiaľ ide o , plný života a bohatstva mesta. Štyridsaťstoročný princ z Sumatry, ktorý v mýtických príbehoch videl v týchto oblastiach šelmu, sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretol s malajským tigrom. Lví nikdy neboli v tejto časti sveta.

Mesto, ktorého lev je historickým symbolom, dnes hrá rolu nezdolného ázijského tigra.

Na konci roku 1818 pri vývoji britskej nadvlády v Indii a v čase rastúceho obchodu s Čínou, lord Hastings guvernér Indie, menovaný poručíka Stamfordowi Raffles'owi, úlohu vytvoriť nové predajné miesto na južnom cípe Malajského polostrova.

Hlavnou úlohou nového prístavu bolo brániť britskú obchodnú flotilu pred všetkými pokusmi holandských operátorov v tejto oblasti sveta. Iba o rok neskôr, na tomto mieste, bol tretím najdôležitejším oporným bodom britskej koloniálnej prítomnosti na polostrove. Prvými boli Penang a Malacca, ktoré vznikli v rokoch 1786 a 1795. Všetky tri porty boli oficiálne britskej kolónie spravované z Londýna, v roku 1867. Trvalo to len niekoľko desaťročí, kedy bol Singapur v japonskej okupácii, ktorá systematicky podmanil celú Áziu dlho predtým, kedy Hitler začal vojnu v Európe. Pád Singapuru a jeho prevzatie Japoncom bol menovaný Winstonom Churchillom, najväčšou katastrofou a najväčšou kapituláciou v britskej histórii.

Britský impotencia a neschopnosť ochronienia Singapure pred japonskou okupáciou, osadníci spôsobila stratu tváre a úplný nedostatok dôvery zo strany občanov na ich nedávnych, európske patróny.

Ihneď po páde Rising Sun Empire a vystúpení Japoncov z celej Ázie začalo obdobie, ktoré podnietilo nový národ k životu.

Po hroznom období vojny a okupácie v celej Ázii, vrátane Singapúru, bola vysoká nezamestnanosť, nedostatok hospodárskeho rastu, problémy s bývaním a všeobecné sociálne nepokoje. Za takých podmienok, ktoré profitovali z oslabenia, sústredené na boj proti fašizmu, sa medzi miestnou komunitou zrodilo impérium, obrodenie a antikolonialistické hnutie.

V roku 1959 sa Singapur stal samosprávnym štátom v britskom impériu.